ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6488234
*
nr 648 8234
Spegel
med belysning, trä, höjd: 125
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:41:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/7 16:47:05
1
100 kr
13/7 23:11:01
2
500 kr
18/7 21:48:34
3
350 kr
18/7 21:49:02
3
450 kr
19/7 12:00:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 648 8234
Spegel
med belysning, trä, höjd: 125
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/7 16:47:05 | 1 | 100 kr |
13/7 23:11:01 | 2 | 500 kr |
18/7 21:48:34 | 3 | 350 kr |
18/7 21:49:02 | 3 | 450 kr |
19/7 12:00:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53